واکنش کرملین نسبت به اهانت ترامپ به اسد- لینک باکس هوشمند نگین

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کرملین به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در توئیت روز گذشته‌اش که رئیس جمهوری سوریه را با کلمات ناشایست توصیف کرده بود، واکنش نشان داد
پسکوف تاکید کرد که حملات اسرائیل به پایگاه سوری تیفور که بامداد امروز صورت گرفت، باعث نگرانی روسیه شده است و مسکو تماس‌هایی با تل آویو از طریق کانال‌های مناسب برقرار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد که زود است که درمورد موضع مشترک کشورهای تضمین کننده مذاکرات آستانه (روسیه، ترکیه و ایران) نسبت به این مساله صحبت شود.

این مقام روسی افزود: هیچ کس در حال حاضر اطلاعات کافی ندارد و هنوز تحقیقاتی صورت نگرفته است.

این اظهارات در واکنش به توئیت روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیرامون حمله شیمیایی کذائی به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق مطرح شد. ترامپ در این توئیت بشار اسد را “حیوان” توصیف کرد.

پسکوف تصریح کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه هنوز رایزنی‌هایی با طرف اسرائیلی در این خصوص نداشته است.

وی گفت که ادعاهایی مبنی بر اینکه ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی دمشق استفاده کرده باشد، صرفاً اظهاراتی تحریک آمیز است و رئیس جمهوری روسیه و وزارت دفاع پیشتر نسبت به روند مقدمه‌چینی‌ها برای انجام چنین اقدامات تحریک‌آمیزی در منطقه هشدار داده بودند.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کرملین به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در توئیت روز گذشته‌اش که رئیس جمهوری سوریه را با کلمات ناشایست توصیف کرده بود، واکنش نشان داد.

به نقل از روسیا الیوم، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد: بشار اسد، رئیس جمهوری قانونی سوریه است. از نظر ما شایسته نیست که کلمات اهانت باری درخصوص وی به عنوان یک رئیس جمهوری قانونی کشوری به کار برده شود.

پسکوف با تاکید بر لزوم انجام تحقیقات کاملی درخصوص رخداد صورت گرفته، افزود، بدون دست‌یابی به اطلاعات کافی درخصوص این رخداد، هرگونه نتیجه‌گیری در این مرحله اشتباه است.


Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *